• (0332) 257 11 11
Rabia Sportif Yaşam Merkezi

Spor Engel Tanımıyor

Meram Belediyesi tarafindan ilçeye kazandirilan ve kisa sürede 4 binin üzerinde üye sayisina ulasan Rabia Spor Merkezi, büyük ilgi görüyor. Spor merkezinin müdavimlerinden biri olan Görme Engelli Köksal Zühtü Isik da saglikli bir yasam için tüm engellileri spor yapmaya davet ediyor.

 

Meram Belediyesi tarafindan Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde geçtigimiz yil hizmete açilan Rabia Spor Merkezi’ne vatandaslar yogun ilgi gösteriyor. Merkeze 8 ay gibi kisa bir sürede üye olanlarin sayisi 4 bini asti. Spor merkezine 3-4 haftadan beri düzenli bir sekilde gelen Görme Engelli Köksal Zühtü Isik da spor yapmaktan duydugu memnuniyeti ifade ediyor.

 

TIP OKURKEN GÖZLERINI KAYBETTI

Üniversite 3. siniftayken Behçet hastaligindan dolayi gözlerini kaybettigini anlatan Köksal Zühtü Isik, “Tip fakültesini okuyordum. Hastalandiktan sonra birakmak zorunda kaldim. 2001 yilinda bir ise girdim ve oradan emekli oldum” dedi.

Günlerini bos geçirmek yerine spor yaparak degerlendirmek için spor merkezine devam ettigini kaydeden Isik, “Allah razi olsun belediye baskanimizdan. Böyle bir imkana bizleri kavusturdu. Spor tesislerinin her mahalleye yapilmasi faydali olur. Buradaki görevliler de benimle çok ilgileniyorlar. Görmedigim halde rahatlikla spor yapabiliyorum” diye konustu.

 

ENGELLILERI SPOR YAPMAYA DAVET ETTI

Saglikli bir yasam için salona geldigini kaydeden Görme Engelli Isik, “Yaklasik 3-4 haftadir geliyorum. Özellikle emekli olan ve çalismayan emekli kardeslerimizi burada spor yapmaya davet ediyorum. Böyle bir tesisi mahallemize kazandirdigi için Fatma Baskanimiza çok tesekkür ediyorum”  ifadelerini kullandi.