• (0332) 257 11 11
Rabia Sportif Yaşam Merkezi

Meram'da Rabia Spor Merkezi Hizmete Açıldı

Konya’nin merkez Meram Ilçe Belediyesi tarafindan yapimi tamamlanan Rabia Spor Merkezi düzenlenen törenle hizmete açildi.
Dr. Ahmet Özcan Caddesi üzerinde Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtulus ve Muradiye mahalle sakinlerinin yaptigi oylama ile yapimina karar verilen tesisin açilis törenine, AK Parti Konya Milletvekilleri Haci Ahmet Özdemir ve Hüsnüye Erdogan, Meram Belediye Baskani Fatma Toru, Selçuklu Belediye Baskan Vekili Faruk Ulular, Karatay Belediye Baskan Vekili Mehmet Uzbas, AK Parti Konya Il Yönetim Kurulu Üyesi ve Meram Koordinatörü Sema Ersöz, AK Parti Meram Ilçe Baskani Abdülkadir Özögür, AK Parti Karatay Ilçe Baskani Mehmet Genç, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Ömer Ersöz, AK Parti Meram Ilçe Kadin Kollari Baskani Sevil Tosunoglu, AK Parti Meram Ilçe Gençlik Kollari Baskani Ismail Özdemir, kamu kurum ve kuruluslari ile STK’larin yöneticileri, teskilat mensuplari, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayida vatandas katildi.
Saygi durusunda bulunulmasi, Istiklal Marsi’nin okunmasi ve sehitler için okunan Kur’an-i Kerim’den sonra birer konusma yapan Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtulus ve Muradiye mahalle muhtarlari, halkin karari dogrultusunda mahallelerine örnek bir hizmet kazandirdigi için Baskan Fatma Toru ve ekibine tesekkür etti.
Sirnak’taki hain saldirida sehit düsen askerlere Allah’tan rahmet dileyerek konusmasina baslayan Meram Belediye Baskani Fatma Toru, “2014 yilinin sonunda 4 mahallemizin ortak noktasi olan bu bölgede yatirim anlaminda bir adim atmak istedik. Muhtarlarimizla ve vatandaslarimizla görüstük. Çok farkli talepler gelince demokrasimizi güçlendirme anlaminda halkimizin önüne sandik koyarak yapilacak tesisi onlarin belirlemesini arzuladik. Oylama sonucunda yüzde 72 gibi yüksek bir oranda halkimiz, spor kompleksini tercih etti. Bunun üzerine güzel bir kompleks için kamulastirma yaparak arsayi daha da genislettik. Projelendirmesi, ihalesi ve yapim süreci sonucunda açilisi bugüne nasip oldu” dedi.

“Rabia’nin özel önemi var”
Baskan Toru, tesise niçin Rabia ismi verdikleri konusuna da açiklik getirerek, “Rabia’nin bizim açimizdan özel bir önemi var. Öncelikle Rabia, dördüncü demek. Bu tesis dört mahallemizin ortak talebiydi. Yine Misir’da darbe karsitlari, yaptiklari gösterilerle Rabiatü’l Adeviye Meydanini sembollestirdiler ve Rabia ismi özgürlügün sembolü haline geldi. Cumhurbaskanimiz, Rabia isaretiyle bu sembolü daha da güçlendirdi. 16 Nisan referandumunun arifesinde oldugumuz bugünlerde ‘tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan’ vurgusu yaparak Rabia isaretini bayraklastirmak istedik ve dört mahallemizin ortasinda insa ettigimiz bu tesise Rabia ismini verdik. Hayirli ugurlu olsun” diye konustu.
Baskan Toru, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un milleti denize dökmekle tehdit ettigi açiklamasina da deginerek, “Milletimizin artik bu tür palavralara karni tok. Milletimiz iskembeden atanlarla degil, durusuyla, cesaretiyle, özgüveniyle, yaptiklariyla 14 yildir memleketimizin teminati haline gelen iktidarimiza, Sayin Cumhurbaskanimiza her zaman güvendi ve güvenmeye de devam edecek. Bu tür sözlere de haddini 16 Nisan’da bildirecektir” seklinde konustu.

“Bunlarin derdi millet”
AK Parti Meram Ilçe Baskani Abdülkadir Özögür de, Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açiklamalarini kinayarak, “Bunlarin derdi millet. Milletten hep korktular. O yüzdendir ki kendi gibi düsünmeyenleri, en demokratik hak olan ‘evet’ tercihini denize dökmekle tehdit ettiler. Bilinçaltindakileri su yüzüne çikariverdiler. Bunlar bugüne kadar hiç degismediler ve degismeyecekler. Milletin ‘efendi’, yöneticilerin ‘hizmetkar’ oldugunu ögrenemeyecekler. 15 Temmuz gecesi, bir millet olma ruhuyla dagdaki de sehirdeki de meydana indiginde bunlar, ‘dikkatle izliyoruz’ diyerek insiyatif almadilar. Milletin yigit gençleri tanklarin önüne yatarken bunlar Bagdat Caddesinde tanklara alkis tuttular. Ama her zaman bu aziz millet gereken cevabi sandikta verdi, 16 Nisan’da da en büyük samari yine milletten yiyeceklerdir” dedi.

“Cesareti varsa Konya’da söylesin”
Baskan Toru’ya tesekkür ederek konusmasina baslayan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdogan, “Meram size güveniyor ve siz de onlarin isteklerine maksimum hizla, maksimum enerjiyle karsilik veriyorsunuz. Meramli hemserilerim adina sizlere tesekkür ediyorum. Ayrica diger baskanlarimiza da tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un açiklamalarini da kinayan Milletvekili Erdogan, “15 Temmuz’da hainlerin ne yaptigini görmeyip bizi denize dökmek isteyen, eski günleri özleyen, 16 Nisan’da ‘hayir’ çiksa da eski günlere dönelim diyenler var. CHP’li vekili siddetle ve nefretle kiniyorum. Cesareti varsa bu sözlerini Konya’ya gelince de söylemeye davet ediyorum” diye konustu.

“Allah böyle muhalefeti herkese nasip etsin”
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Haci Ahmet Özdemir de, bir yandan güzellikler yasarken bir yandan da gönülleri burkan hadiselerle karsi karsiya kaldiklarina dikkat çekerek, “Konyali sehidimize ve diger sehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Emin olun ki sehitler tepesi hiç bos kalmayacak. Birisi o tepeyi mutlaka bekleyecek. Sehitlerimiz pahasina bu ülkeyi korumaya devam edecegiz” dedi.
Konya’da belediyecilik ve siyaset yapmanin zor olduguna da vurgu yapan Milletvekili Özdemir, “Çünkü biz kendi kendimizle yarisiyoruz. Yarislarin en zoru insanin kendisiyle yarismasidir. Fatma Hanim, kendisiyle yarisiyor. AK Parti siyaseti Konya’da kiminle yarisacak Allah askina? Rakibi var mi? 4 Konyalidan 3’ü bize oy vermis. Ben öyle tahmin ediyorum ki bu oylamada galiba 5 Konyalidan 4’ü ‘evet’ verecek. Allah herkese böyle muhalefet versin. Allah sizi basimizdan eksik etmesin ey muhalefet. Allah herkese Hüsnü Bey gibi rakip versin. Ne güzel, ‘hayir’ kampanyasi düzenlerken ‘evet’ kampanyasina çok güzel bir destek verdi. Ben kendisine tesekkür ediyorum. Ben kinamiyorum. Böyle hatalar yapmaya devam et Hüsnü Bey. Hepiniz böyle hatalar yapmaya devam edin. Konyalilar da bunu degerlendirip ‘biz 4 Konyalidan 3’ümüz oy verecektik. Ama simdi, 5 Konyalidan dördü ve hatta 10 Konyalidan 9’u ‘evet’ oyu verecegiz’ desin. En güzel cevabi halk sandikta verecek” ifadelerini kullandi.
Konusmalarin ardindan protokol mensuplari dualar esliginde Rabia Spor Merkezi’nin açilis kurdelesini kesti. Protokol üyeleri ve vatandalar spor merkezinde incelemede bulundu. Bodrum, zemin + 3 kattan olusan spor merkezinde 6 adet bagimsiz bölüm bulunuyor. 2 adet dükkan, 1 adet yüzme havuzu, saunasi, buhar odasi, bay - bayan fitness alanlari ve kafeteryasiyla birlikte bölgenin ihtiyaci olan eksikligi büyük ölçüde gidermis olacak.

 

Haber Linki

http://www.milliyet.com.tr/meram-da-rabia-spor-merkezi-hizmete-konya-yerelhaber-1957344/