• (0332) 257 11 11

PİLATES, STEP, AEROBİK

Haftada 3 gün olmak üzere step, aerobik ve pilates seanslarının bir çeşit kaışımı olarak yapılan 1 saatlik bir çalışmadır. Bu seansın amacı vücut yağ indeksiniaktivite ile birlikte azaltmak ve ideal vücut ölçülerine kavşmaktır. Bunun yanı sıraaç kalmadan diyet yapmadan sağlıklı bir beslenme programı ile çalışmaları destekliyoruz. Şunu unutmamak gerekir ki spor sadece kilolu insanlar için değildir. çeşitli çalışma programları ile hem kilo alabilir hemde kilo verebilirsiniz.
Bu program ile;
* İdeal vücut ölçülerinize ulaşabilir,
* Vücut yağ indeksinizi azaltabilir,
* Sağlıklı ve zinde kalabilir,
* Daha esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz

STEP AEROBİK
Step - Aerobik; Müzik eşliğinde, tempolu şekilde yapılan, açma germe hareketlerinden oluşan bir spordur. Hareketli step adımlarıyla vücudunuzun her yerini çalıştırarak, ruhsal ve zihinsel olarak kendinizi tazelemek için yaptığımız ritmik aerobik hareketlerine tempo tutuyor. Daha sonra bölgesel aerobik çalışmalarıyla eğlence ve keyif içinde spor yapıyoruz Dersler sayesinde kendinizi ifade etme biçiminizden, yaratıcılığınıza, enerjinizin artmasına, daha fazla kaloriyakmaya kadar sayısız faydasından yararlanacaksınız.Aerobik ve step egzersizinin kalori yakmak ve kilo kaybını gerçekleştirmek dışında
şu faydaları vardır:
1)Kalbi güçlendirmek
2)Akciğeri güçlendirmek
3)Stresi gidermek
4)Uzun süreli çalışmalarda kas kitlesini arttırmak
5) Vücut yağını kontrol altına almak
6)Harcanan enerji düzeyini arttırmak ve Vücut genel direncini arttıRIM VE ZİNDE kalarak daha sağlıklı bir yaşama sahip olun.

 

PİLATES

Kaslarınızı kuvvetlendirir, uzatır, esnetir. Tek başına kilo verdirmez. Pilates yapmaya başladıktan sonra herkes sizi kilo vermiş zannedebilir. Çünkü vücudunuzun duruşu değişmiştir, kaslarınız uzamıştır, dolayısıyla "ince" görünürsünüz.Pilates programı, 500 temel hareket etrafında çevreleniyor. Hareketleri peş peşeyapmak yerine, size en uygun hareketler üzerine çalışmanız için sizi yönlendiriyoruz. Ayrıca pilates hareketleri diğer bir çok spor gibi kalbi yormuyor, vücuda basınç bindirmiyor. Büyük kas gruplarını olduğu kadar, ince bir dizihareketle küçük kas gruplarını da çalıştırıyor.Hareketler kalarak daha sağlıklı bir yaşama sahip olun. Kendinizi yorgun hissetmek bir tarafa daha enerji dolu ve yenilenmiş hissediyorsunuz.Pilates egzersizlerinin amacı; Karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Pilates egzersizleri omurganın daha sağlıklı, vücudun doğru pozisyonda duruş alışkanlığınıkazanmasını sağlıyor. Pilates düzenli yapıldığında duruş bozukluğu ve stresten kaynaklı sırt ve boyun ağrılarına çözüm olabilen bir egzersiz programıdır.

 

STEP - AEROBİK PİLATES AMAÇ: 

Zihnin madde üzerindeki gücünü sağlamak, doğru ve dengeli nefes almak, egzersizleri karın, bel ve kalçaların oluşturduğu merkez bölgede yoğunlaştırmak,konsantrasyon sağlamak, kas kontrolünü kazanmak, her hareketin bir amacı olduğunu bilerek programa titizlikle uymak, hareketlerde akıcılık sağlamak

 

AMAÇ:

Step-Aerobik-Pilates kurslarında, kasların esnekliğini artırmak, solunum ve

dolaşım sistemini geliştirmek, eklem hareketlerini artırmak ve kolaylaştırmak,

fazla enerjinin tüketimine yardımcı olmak, bölgesel incelme ve şekillenme amaçlanır.

     

GÜNLER/SAATLER

10.00 - 11.00

13.00 - 14.00

19.00 – 20.00

SALI

STEP-AEROBİK

STEP-AEROBİK

STEP-AEROBİK

ÇARŞAMBA

ZUMBA

ZUMBA

ZUMBA

PERŞEMBE

PİLATES

PİLATES

PİLATES

CUMA

STEP-AEROBİK

STEP-AEROBİK

STEP-AEROBİK

CUMARTESİ

ZUMBA

ZUMBA

ZUMBA

PAZAR

PİLATES

PİLATES

PİLATES